Blog

Pudding Chia na mleku kokosowym równie dobrze może być pożywnym śniadaniem, lekkim deserem jak i pyszną kolacją. Jeśli jeszcze nie próbowaliście – polecamy, bo jest to deser szybki i łatwy w przygotowaniu, efektowny, smaczny i przede wszystkim zdrowy.
Japońska zupa ramen, która ze względu na swój specyficzny makaron jest często mylona przez laików ze zwykłą zupką chińską, to wyjątkowe danie, którego przyrządzenie wymaga nie lada kunsztu kulinarnego. W skład tradycyjnej zupy ramen wchodzą makaron, mięso, jajko oraz bulion z mięsa lub warzyw.
Kwaśno-pikantna, mocno orzechowa tajska potrawa. Jedna z teorii głosi, że recepturę na to danie do Tajlandii przywiózł perski kupiec w XVII wieku i początkowo jego nazwa brzmiała "Mussulman Curry". Inna teoria natomiast mówi, że danie pochodzi z Malezji, a jego nazwa pochodzi od malezyjskiego słowa masam, czyli kwaśny.
Nikt nie oprze się pysznym pulpecikom rybnym thod mun pla. Tę potrawę przyrządza się w tajskich domach, restauracjach i jadłodajniach. Pulpeciki mogą mieć różny rozmiar i kształt, czasem z farszu wyrabia się kulki i podaje je w zupie.
Pad Thai to jedno z dań, z którymi kojarzona jest na świecie kuchnia tajska. Zna go każdy turysta oraz bywalec tajskich knajpek. Smażony makaron ryżowy w sosie tamaryndowym z jajkiem oraz do wyboru: z kurczakiem, krewetkami, w wersji wegetariańskiej – tylko z tofu. Pad thai podbił kubki smakowe podróżników z całego świata.

Zapisz się do naszegoNewslettera.

Skontaktujsię z nami


Obsesja Smaku
Brzeska 20 B
32-765 Rzezawa

tel.: 519 572 866
mail: kontakt@obsesjasmaku.com